Cisza w rytmie deszczu

by Anka on 21 sierpnia 2016, no comments

Cisza w rytmie deszczu1

„Góry są przede wszystkim miejscem szczególnym, gdyż jako środowisko stanowią zagęszczenie wszelkich przyrodniczych zjawisk i form. Są niejako koncentracją prawdy o przyrodzie, albo wręcz jej kwintesencją.[…] Góry są zatem miejscem, gdzie przyrodę tej planety doświadczamy najzupełniej. Dlatego sam pobyt w górach może stać się wielkim odkryciem.” –  Wojciech Kurtyka

Cisza w rytmie deszczu2

Pogoda w górach bywa bardzo kapryśna, przekonałam się o tym doskonale w czasie poprzedniej, wiosennej wyprawy. Tym razem przyjęłam jednak zaistniałą sytuację z wielką pokorą, postanowiłam zrobić użytek z każdej godziny spędzonej na tatrzańskiej ziemi. Tak się akurat składało, że mój wierny kompan deszczu również się nie obawiał, ruszyliśmy więc poznawać okolicę.

Cisza w rytmie deszczu3

Wybór padł na malowniczą Ścieżkę pod Reglami, w sam raz na takie warunki atmosferyczne – wyjście wysoko w góry było by w tym przypadku zbyt ryzykowne. Mieliśmy okazję przekonać się jak wygląda spacer niemal pustym szlakiem, tylko od czasu do czasu zza drzew wyłaniała się jakaś odziana w pelerynę ludzka postać. Poza tym cisza. Cisza przerywana dźwiękiem spadających kropli deszczu… i wodą chlupiącą w przemoczonych butach. Ale kto by się tam przejmował tego rodzaju szczegółami kiedy widoki takie piękne :)

Cisza w rytmie deszczu4

Cisza w rytmie deszczu5

Cisza w rytmie deszczu6

Czas przejścia całej Ścieżki nad Reglami to około 6 godzin, my ze względu na późną porę oraz potrzebę wysuszenia mokrych ubrań skróciliśmy wycieczkę do minimum. Jeżeli lubicie leśne wyprawy i macie apetyt na piękne widoki kosztem niewielkiego wysiłku fizycznego, to ta trasa przypadnie Wam do gustu.

Polecam serdecznie :)

Trasa: Kuźnice → szlak turystyczny niebieski Kalatówki ( 35 min.) →  szlak turystyczny czarny Ścieżka nad Reglami ( 1 h.40 min.) → szlak turystyczny żółty Dolina Białego ( 1h.)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *