Na stole

by Anka on 25 grudnia 2015, no comments

przy stole 1 logo

Dzisiejsze świąteczne śniadanie było bardzo udane. Tym razem na stole pojawiło się sporo nowości o czym napiszę już za chwilkę.

przy stole 2 logo

Jak widać przyleciały również białe sępy, a dokładniej mówiąc jeden – bo drugi nie lubi zdjęć i schował się pod stołem :)

przy stole 3 logo

W tym roku święta smakują trochę inaczej niż dotychczas. Kilka miesięcy temu przeszłam na dietę wegetariańską i o ile codzienne gotowanie nie sprawiało mi żadnego problemu, bo od długiego czasu przyrządzałam obiady jarskie – nie przeżyłam jeszcze do tej pory okresu bożonarodzeniowego bez ryby. Tym razem miałam z nią jedynie przelotny wzrokowy kontakt ;)

Z pomocą przyszedł internet i tak oto poznałam potrawę zwaną selerybą po grecku :) I powiem tylko tyle – czapki z głów. Po raz kolejny jestem pełna podziwu dla wege kucharzy wymyślających tego typu dania. Cały dom pachniał rybą , a potrawa smakowała prawie jak oryginał. Będę co prawda próbowała jeszcze nieco zmodyfikować przepis i wtedy pewnie umieszczę go na blogu, ale już teraz mogę powiedzieć, że było naprawdę smacznie. Oprócz tego na Wigilii pojawiła się również smażona panierowana seleryba oraz bigos wegetariański.

przy stole 4 logo2

Dzisiaj jedliśmy również wspaniały, pachnący orzechami i grzybami obiad. A to przecież jeszcze nie koniec :) Przed nami kolejny dzień świętowania. Z pewnością będzie on równie pyszny jak ten dzisiejszy. Czego także Wam życzę :)

przy stole 5 logo

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *